ביקורת סדרה - נרקוס עונה ראשונהביקורת - נרקוס עונה ראשונה

בשבוע שעבר רשת נטפליקס שיחררה את עונתה הראשונה של סדרת נרקוס ( Narcos ). הסדרה היא תאור של מלחמות הסמים מסוף שנות ה 70 ועד סוף שנות ה 80 בקולומביה דרך עיניו של סוכן הלוחמה בסמים שהוצב באותה תקופה בקולומביה. כמי שלא ממש עקב אחרי אותם מאורעות ולא היה מעודכן בכל מה שקרה שם, זאת הזדמנות מצוינת לראות להיחשף להיסטוריה העשירה וההזויה במקצת של קולומביה באותם שנים. שלושת שחקני המפתח בסדרה הם צמד סוכני הלוחמה בסמים ׁׁׂׂ( DEA ) סטיב מרפי (בויד הולברוק) וחאבייר פאניה (פדרו פסקל) אבל הכוכב האמיתי של הסדרה הוא ברון הסמים פבלו אסקובר (ואגנר מורה).

בנרקוס אנחנו נחשפים לסיפורו של אסקובר איך הוא הפך ממבריח זוטר לאיש החזק ביותר בקולומביה בשנות ה 80. אסקובר הצליח לקחת את ההזדמנות שהתגלגלה לידיו בשתי הידיים ובזכות חזונו ושאיפות הגרנדיוזיות שלו הצליח לעלות לגדולה, אבל בסופו של דבר אותם שאיפות הביאו גם לנפילתו. הסדרה עוקבת אחרי אירועי אותם מלחמות סמים מדממות ומתארת בפרטים את סכומי הכסף הבלתי מציאותיים שאסקובר ושותפיו גילגלו באותה תקופה. בנוסף נרקוס תיארה את המציאות ההזויה בה התנהלה קולומביה אם זה מבחינה פוליטית ואם זה מבחינת המשא ומתן אותו ראשי המדינה בקולומביה (עם עזרת השגרירות האמריקאית) ניהלו עם אסקובר. אסקובר אולי תמיד ייזכר כמבריח סמים אגדי אבל לפי ההיסטוריה כמו שהיא מתוארת בנרקוס הוא ניחן בחוש עסקי ייחודי, ויחד עם יד ימינו (בן דודו) ידע להיות כל הזמן צעד אחד לפני היחידה למלחמה בסמים בראשות מרפי ופאניה.

החיסרון היחיד אותו הרגשתי במהלך הצפייה בסדרה הייתה העובדה שכמעט חצי מהדיאלוגים הם בספרדית כמי שלא חובב גדול של ערוץ ויוה, הספרדית הייתה סוג של מכשול עבורי. מה שהצריך התרכזות טיפה יותר רצינית ומרדף אחר הכתוביות באנגלית כאילו אין מחר רק כדי לא לפספס שום דבר חשוב מהעלילה הראשית.

הסדרה תיארה אירועים אמיתיים של מלחמות הסמים בקולומביה לכן הסבירות לקבלת עונה שנייה לסדרה שמנסה לתאר אירועים אמיתיים ולהיצמד להיסטוריה בלי לסטות מחומר המקור היא טיפה בעייתית (כשחומר המקור מתדלדל). אבל בגלל האופן בו הסתיימה העונה הראשונה של הסדרה נראה שנטפליקס התחילו לבצע את עבודת ההכנה עבור העונה השנייה של נרקוס. ומי יודע אולי נקבל עונה שנייה של נרקוס בשנה הבאה. 

אם לא צפיתם עדיין ביצירת המופת הזאות של רשת נטפליקס, על תבזבזו זמן ותשיגו את עשרת הפרקים ששוחררו ע"י נטפליקס, הסדרה ממכרת. האופן בו נטפליקס משחררת את הסדרות שלה לא עוזרת להקל על ההתמכרות, ברגע שאתם מתחילים קשה להיגמל.
עדכון – נרקוס חודשה לעונה שנייה ע"י רשת נטפליקס.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

8 סרטים מומלצים שיהיה פשע לפספס ב 2024 חלק א

10 סדרות פעולה מומלצות שאתם חייבים להכיר

סרטים מומלצים 🎦 : 15 סרטי קולנוע חדשים שיהיה פשע לפספס ב 2023 חלק א