אודות

קצת עלינו


מגדלור - הוא אתר אינטרנט ישראלי העוסק בתחום הבידור ומתמקד בחדשות קולנוע וטלוויזיה. האתר נקרא מגדלור בגלל המסר של חדשות הבידור שהוא מנסה להפיץ בדיוק כמו שהמגדלור מפיץ את האור בחשכה.

רקע ומטרות האתר

האתר עלה לאוויר ב 20 לדצמבר 2013 במטרה לספק לקורא / צופה את כל החדשות מעולם הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית. האתר הוקם בגלל טענה שהתכנים הקשורים לקולנוע והטלוויזיה האמריקאית שסופקו ע"י מקורות אחרים באותה תקופה היו מעטים ודלים מאוד. כותבים שמעדכנים על חדשות מתעדכנים כיום ממקורות האינפורמציה בחו"ל, לרוב זה אולפני קולנוע וטלוויזיה שמעדכנות את עוקביהם ברשתות החברתיות בפיסות מידע חדש לגבי העתיד. כיום אין מקור מידע שמתמקד ומספק אינפורמציה מתחום הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית כמו שיש היום בארה"ב. 
מגדלור תמונת לוגו
מגדלור לוגו חדש (2015)


רוב ספקיות התוכן משלבות תכנים מקומיים ולרוב מתמקדות בהן כאשר חדשות הוליווד הן ידיעות משניות. המגדלור מנסה להביא את התכנים שאיכשהו מתפספסים ע"י מקורות המידע בארץ ע"י התמקדות בתככנים הוליוודיים לאנשים שתחום הבידור האמריקאי מעניין אותם יותר מתחום הבידור המקומי. ישנה אוכלוסיה גדולה של חובבי קולנוע וטלוויזיה שהיא לא דוברת אנגלית, אנשים אלה לא יכולים להתעדכן בחדשות קולנוע וטלוויזיה מאינספור אתרים מחו"ל. זאת הסיבה שהניעה את בעלי מגדלור להקמת האתר, על מנת לתת מענה לאנשים שצמאים למידע הנוגע לתחום הבידור האמריקאי.

היסטוריה

 • כמו שכבר צוין האתר עלה לאוויר ב 20 לדצמבר 2013, אבל האתר עלה במתכונת ניסיונית עם שם מתחם החינמי של בלוגספוט - scoop4u.blogspot.co.il. בחודש ימים מאז עליית האתר הניסיוני לאוויר הועלו רוב הביקורות של האתר בנוסף לכמה ידיעות חדשותיות הקשורות לקולנוע האמריקאי.
 • ב 26 לינואר 2014 נקנה שם מתחם חדש לאתר מגודדי (Godaddy), אותו שם מתחם המשמש את האתר כיום. מאז המעבר לשם מתחם החדש האתר מרבה לפרסם קדימונים וידיעות חדשותיות הקשורות לקולנוע וטלוויזיה האמריקאית.
  לוגו אתר מגדלור חדשות קולנוע וטלוויזיה
  מגדלור לוגו ישן

תכנים עיקריים ותדירות עדכונם

המגדלור מתעסק בכל הסרטים והסדרות "הכייפיים" שמופקים בהוליווד. שוברי הקופות ההוליוודים וסדרות טלוויזיה הפופולאריות שמשודרות ברשתות טלוויזיה האמריקאיות בהחלט עונות על ציפיות חובב סרטים ממוצע, לכן האתר מנסה להתמקד בתכנים שמגיעים מארה"ב.

תכנים שלא תראו באתר

האתר לא דן בתכנים ישראלים בגלל מספר סיבות. כאשר צופה מגיע לקולנוע או מתיישב בכורסה בביתו כדי לצפות בסרט קולנוע / סדרת טלוויזיה הוא רוצה ליהנות, לצחוק ,לחוות קרב טוב (במקרה של ז'אנר הפעולה) ולהתפעל מהאפקטים השונים. הצופה הממוצע לא רוצה להתעסק בנושאים פוליטיים וכל שאר הנושאים שסרטים ישראלים אוהבים לעסוק בהם. הקולנוע הישראלי לא מספק תכנים מז'אנרים הפופולאריים ביותר כיום אם זה: פעולה, פנטזיה, מדע בדיוני ואפילו אימה שהם תכנים העיקריים אותם אוהבים קוראי האתר. יוצרי הקולנוע הישראלי בעשורים האחרונים אוהבים להכריז על עצמם שהם מתעסקים באיכות ויצירה אומנותית. הבעיה שזה לא מעניין אף אחד ואף אחד לא מוכן לשלם כדי לראות את "יצירות אומנות" אלה (חוץ מאותם יוצרים שנהנים לטפוח אחד לשני על השכם). יש סיבה למה הקולנוע הישראלי הוא כישלון פיננסי מהדהד. ואנחנו לא רוצים להיות מקושרים בשום דרך לתחום הקולנוע הישראלי.
זאת הסיבה שלא רואים חדשות ועדכונים הנוגעים לקולנוע והטלוויזיה הישראלים באתר (חוץ ממקרים בודדים).

תכנים שתראו באתר

 • המלצות לסרטים - במהלך השנה דף המלצות סרטי הקולנוע מתעדכן בהתאם לשוברי הקופות המצופים של השנה. הדף מתעדכן פעמיים בשנה בגלל שכותבי המגדלור מעדיפים לספק לקוראי האתר קדימונים לכל סרט מומלץ. מכיוון שחלק מסרטי הקולנוע לא משחררים קדימונים 6, 8, 10 חודשים לפני תאריך ההקרנה, כותבי המגדלור החליטו שהם יעדכנו את המלצות הסרטים פעמיים בשנה פעם אחת בחודש דצמבר בו ימליצו על הסרטים שעומדים לצאת בששת החודשים של השנה החדשה (סרטי ינואר-יוני) ופעם נוספת בחודש יוני בו יוסיפו את המלצותיהם לסרטים העומדים לצאת בחלק השני של השנה (סרטי יולי-דצמבר).
 • המלצות לסדרות - בניגוד להמלצות סרטים עמוד של המלצות סדרות מתעדכן באופן קבוע, ובו מוצגות כל הסדרות העדכניות שמשודרות במהלך השנה בטלוויזיה האמריקאית ועליהן האתר ממליץ.
 • קדימונים (טריילרים) - טריילרים הם חלק בלתי נפרד מעולם הבידור והאתר מספק את כל הקדימונים של הסדרות והסרטים המעניינים ביותר בטלוויזיה. עדכון התכנים הרלוונטיים מתבצע ברגע שהקדימון משוחרר לרשת. בממוצע פעם-פעמיים בשבוע יש קדימון שמפורסם באתר.
 • חדשות קולנוע / חדשות טלוויזיה - האתר מעדכן את קוראיו בכל החדשות, ליהוקים, הפקות, חידושי סדרות שקשורות לעולם הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית. ישנן ידיעות שלא מפורסמות בשום מקור מדיה ישראלי ולמרות זאת ניתן למצוא אותן במגדלור. תדירות פרסום חדשות / שמועות הוא פעם בשבוע או פעם בשבועיים.
 • ביקורות - בניגוד לאתרים דומים מתחום הבידור בישראל המגדלור הוא לא אתר ביקורות. למרות זאת בתחילת דרכו של האתר התפרסמו ביקורות לסדרות ולסרטים, בחודשים האחרונים כמות הביקורות המתפרסמות ירדה משמעותית בגלל התמקדות האתר יותר בנושא של חדשות וקדימונים. נכון להיום כמעט אין פרסומי ביקורות באתר.
  מגדלור חדשות קולנוע וטלוויזיה תמונת לוגו רשמי
  מגדלור לוגו

בעלי תפקידים

רוב בעלי התפקידים לא באים מתחום הקולנוע והטלוויזיה, התרומה שלהם לאתר מגיע מתוך רצון לתרום לקהילה בהנגשת התכנים כמה שיותר קרוב לקורא.
 • סשה שפירו הוא העורך הראשי של האתר ואחראי על עדכון רוב התוכן ותחזוקה שוטפת של האתר. סשה הוא חובב סרטים ותיק לרוב סרטי פעולה, אומנויות לחימה, מדע בדיוני ופנטזיה. סשה לא מגיע מתחום הקולנוע והטלוויזיה אלה מתחום אחר לחלוטין - הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. הקולנוע והטלוויזיה הם תשוקה פרטית אותה הוא משתף את קוראי האתר.
 • שירה דמבוביץ' היא מבקרת הקולנוע של המגדלור היא אוהבת סרטי מתח וסרטי קומדיה משובחים ואיכותיים. כמו כן היא חובבת סרטי נוסטלגיה מושבעת, היא צפתה במאות סרטים עד היום. כיום היא מספקת ביקורות קולנוע כמה שהיא יכולה.
 • עומרי לוין הוא הכותב האורח של האתר והוא מביאה דעתו על מיטב הסדרות וסרטי המתח והפעולה. עומרי הוא בעל תואר בכלכלה אשר מתמחה בפרסום באינטרנט והוא תורם את חלקו לרוב מאחורי הקלעים.

פרטים טכניים

 • האתר נבנה בפלטפורמת בלוגר השייכת לחברת גוגל.
  שם התבנית בה האתר משתמש היא - Harderly מבית Pinkly Templates.
  באתר מותקנת מערכת ניהול תגובות של דיסקאס (Disqus) מהסיבה הפשוטה שמערכת התגובות של בלוגר מאוד מסורבלת ולא נוחה.
אם אתם רוצים להשאר מעודכנים בכל מה שחדש בקולנוע ובטלוויזיה האמריקאית הגעתם למקום הנכון. אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק טוויטר וגוגל+:
אם אתם רוצים לשאול שאלה, לברר משהו שקשור לקולנוע או הטלויזיה האמריקאית, אתם מוזמנים למלא טופס יצירת קשר כאן - יצירת קשר מגדלור או ליצור איתנו קשר ברשתות החברתיות (פייסבוק,טוויטר או גוגל+) ואנחנו נחזור אליכם כמה שיותר מהר.


נ.ב.

במקור דף זה נכתב עבור ויקיפדיה כדי לקבל חשיפה באתרם בדיוק כמו שעשו עין הדג ואתר סרט. אבל בגלל סיבות כאלה ואחרות העורכים של ויקיפדיה החליטו שדף זה לא מספיק איכותי ולא תורם מאומה לאתרם בזמן שאתרים אחרים עם יותר כוח והרבה פחות השקעה התקבלו. החלטנו לשמור את ההשקעה ולעדכן את דף האודות שלנו. אם ויקיפדיה חושבים שאנחנו יותר מידי נחותים בשבילם זה בסדר, קוראי המגדלור ייהנו מדף מפורט שמסביר מי אנחנו ולמה אנחנו כאן.

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

8 סרטים מומלצים שיהיה פשע לפספס ב 2024 חלק א

סרטים מומלצים 🎦 : 15 סרטי קולנוע חדשים שיהיה פשע לפספס ב 2023 חלק א

10 סדרות פעולה מומלצות שאתם חייבים להכיר